Меню

ЩОДЕННИК КРАЇНИ ЮНИХ НАУКОВЦІВ: НАУКОВО-ПІЗНАВАЛЬНІ ЗУСТРІЧІ

Розміщено: Червень 23, 2016 в 2:58 pm

NEWS

         23 червня 2016 року на базі комунального закладу «Володарська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів» відбулися цікаві науково-пізнавальні зустрічі з науковцями провідних вищих навчальних закладів Київщини. Учні жваво включалися до обговорення тем, які пропонували їм науковці, а також самі пропонували теми, які цікавили їх.

         На зустріч з обдарованою учнівською молоддю приїхав Савченко Григорій Петрович, кандидат історичних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, голова Київської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Григорій Петрович презентував університет, розказав про умови вступу до історичного факультету, про можливості співпраці зі Спілкою краєзнавців та дав відповіді на питання, які найбільше турбували учнівську аудиторію (написання науково-дослідницької роботи, підготовка до написання зовнішнього незалежного оцінювання тощо).

         В сусідній аудиторії проводив лекційне та практичне заняття Дідківський Володимир Іванович, член Національної спілки письменників України, лауреат Київської обласної літературної премії ім. Григорія Косинки та Білоцерківської міської літературно-мистецької премії
ім. І. С. Нечуя-Левицького, вчитель-методист, автор навчальних посібників. На уроці-лекції відбувався аналіз Слова та власних віршів учнів. Митець надав рекомендації для покращення написання гарної поезії та прози..       Тараненко Анна Геннадіївна, кандидат політичних наук, викладач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Київського міжнародного університету, вирішила винести на обговорення наступні питання: основи політології, міжнародні відносини світової політики, розв’҆язання міжнародних конфліктів, основи дипломатії.

         Не менш цікавою та захоплюючою була зустріч з Семілетком В’ячеславом Івановичем, кандидатом педагогічних наук, доцентом Білоцерківського національно аграрного університету, професійним перекладачем з англійської, французької та латинської мов. 

Цікаво побудувала лекційне заняття з учнями й Лисенко Наталія Олексіївна, кандидат філологічних наук Інституту літератури ім. .Г Шевченка НАН  України. Вона запропонувала прочитати уривок з вірша і спробувати проаналізувати його, не знаючи ні автора, ні назву самого твору, ні початок вірша. А після такого короткого аналізу кожен представлявся і називав свою проблематику дослідження. Під час заняття було зроблено фрагментарний погляд на сучасну прозу, згадали про письменників-шістдесятників. Заняття закінчили розповіддю про життя та творчість Григорія Тименка, який зник у 1968 році за незʼясованих причин.

         Учні, які писали олімпіади та науково-дослідні роботи у відділеннях екології та аграрних наук, хімії і біології цього дня мали змогу відвідати Київський обласний комунальний позашкільний навчальний заклад «Мала академія наук учнівської молоді» та факультет ветеринарної медицини, біолого-технологічний, екологічний, агробіотехнологічний факультети БНАУ. Учні побували на селекційних ділянках та в лабораторіях факультетів і змогли ознайомитися з роботою факультетів.

Поділитись: