Меню

Душа не має минулого часу

Розміщено: Листопад 20, 2018 в 5:18 am

NEWS

Кожен народ має свої традиції, історію, пам’ять. Минуло багато років від часу тієї страшної трагедії — Голодомору 1932—1933 років. Тільки щирий спомин і чиста пам’ять про усіх полеглих здатна звільнити нас від минулого. Наш народ пережив катастрофу, яка могла зупинити життя всієї нації.

Пам’яті жертв Голодомору був присвячений захід «Душа не має минулого часу», який відбувся 20 листопада в актовій залі комунального закладу Київської обласної ради «Володарська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат ІІ — ІІІ ступенів – Центр реабілітації».

Школярі, виступаючи перед присутніми, зазначали, які втрати поніс український народ, нагадали про ті страшні сторінки історії нашої держави, коли без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі Європи, в Україні, яка була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей. Тривожно та схвильовано звучали з дитячих уст вірші та пісні про страшне голодне лихоліття.

З трепетом у душі присутні переглядали документальні відео- та фотоматеріали, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу в 1932—1933 роках.

Від озвучених та проілюстрованих фактів у багатьох школярів та вчителів на очах з’являлися сльози.

Нікого не залишив байдужим монолог «Остання молитва хлопчика», прочитаний учнем школи на фоні сумної мелодії.

Із давніх часів люди очищувалися вогнем. Запалювали свічку і мовчки клялись, що пам’ятають, що не забудуть. І тягар з душі спадав. Тому присутні запалили свічки та вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв голодоморів.

 

Поділитись: