Меню

Мова — це генератор і найвища форма патріотизму…

Розміщено: Листопад 13, 2022 в 7:41 pm

NEWS

…Божий дар і ключ до вивчення культури, історії, традицій. Вона репрезентує народ у світі, є ореолом нації й етнічним кордоном.

Із 07 по 11 листопада у Володарській спеціалізованій школі-інтернаті проходив Тиждень української писемності й мови, під час якого відбулися заходи, які сприяли створенню атмосфери любові й поваги до рідного слова. Зокрема, до Дня української писемності та мови одинадцятикласники підготували і взяли інтерв’ю у жителів нашої громади.

Учні 10 класу створили мотиваційний відеоролик «Наймогутніші оберіг і зброя нашого народу – це українська мова», у якому показали красу й багатство рідного слова.

У День української писемності та мови до найбільшого україномовного флешмобу, XXII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, традиційно приєдналися здобувачі освіти, які не лише перевірили свої знання з рідної мови, а й відчули солідарність з усіма, хто шанує українську мову та розуміє важливість її розвитку і збагачення.

Саме з нагоди свята в медіацентрі закладу між учнями 7-х класів пройшла інтелектуальна гра знавців рідної мови «Ой у лузі червона калина».

Відгадуючи різноманітні завдання, діти складали відомі вислови про мову, відгадували фразеологізми, які учасники команди показували за допомогою пантоміми, складали анаграми та згадували українські пісні про калину.

За правильні відповіді команди отримували «грона» калини, якими в кінці заняття прикрасили символічний кущ калини.

Продовженням Тижня української писемності та мови стала інтелектуальна гра, під час якої учні 8-Б та 10 класів перевірили свою логіку

Команди учнів 9 класу мали змогу проявити себе у фотосправі, а ще довести вкотре, що учні – народ творчий.

Цікаво і пізнавально пройшов урок «Мова — наша зброя», під час якого восьмикласники, працюючи в командах, розвінчували мовно-історичні міфи і шукали відповідь на проблемне запитання «Чому в різних мовах можуть зустрічатися схожі або однакові слова?»

Укотре всі переконалися, що наша мова найпрестижніша й наймилозвучніша у світі, говорити українською – це престижно й модно!

Поділитись: