Меню

Ми вшановуємо пам’ять Шевченка…

Розміщено: Березень 10, 2019 в 10:40 am

NEWS

Перші весняні дні для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

9 березня 2019 року Україна відзначає 205 років з дня народження Тараса Шевченка. Щороку на початку березня в КЗ КОР «Володарська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів – Центр реабілітації» відбувається низка заходів, яку традиційно називають Шевченківським тижнем.

Учителі підготували й провели тематичні уроки, бесіди, літературні години, інформаційні хвилинки «Шевченко не поет, а голос душі українського народу», літературні читання «Вінок Кобзареві», вікторини «Знавці Шевченківського слова», вечори вшанування пам’яті тощо, присвячені творчості Тараса Григоровича Шевченка. Кращому сприйняттю особистості митця сприяли книжкові та художні виставки, експозиції.

Відкрився тиждень 4 березня ілюстративною виставкою «Уклін тобі, Тарасе» та годиною спілкування «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття» (10 кл.), де натхненно звучали вірші поета.

З учнями 6 класу 5 березня було проведено літературну вікторину «Ми – з Кобзаревого роду». «Юні шевченкознавці» давали грунтовні відповіді на поставлені запитання. Метою заходу було формування духовної культури, виховання почуття любові до життєвого та творчого шляху Т. Г. Шевченка, збереження і розвитку творчого потенціалу школярів.

Дев’ятикласники, розпочавши глибше вивчати творчість цієї людини, підготували для своїх товаришів презентації, на яких було представлено досить цікаву та різноманітну інформацію про невідомі сторінки життя Т. Шевченка. Така робота сприяла розвитку дослідницьким здібностям учнів, розширення їхнього кругозору, поваги до поета. Учні розповідали про дитинство поета, про збірку «Кобзар».

У рамках тижня відбулися перегляд кінофільму «Тарас Григорович Шевченко. Заповіт», віртуальна екскурсія для 7-9 класів у малу картинну галерею «Шевченко-художник».

Діти залюбки виготовили квіти й організували міні-панно «Квіти Шевченкові».

Учасники заходів довели, що, звертаючись до Кобзаря, вони мудрішають, духовно зростають, бо Тарас Шевченко для кожного свідомого українця є символом незламності духу, справжності, патріотизму й щирої любові до України. У душах дітей запалився вогонь патріотизму та любові до України і її культурної спадщини.

Поділитись: