Меню

Ой, яка смачна калита

Розміщено: Грудень 13, 2018 в 9:05 am

NEWS

Із давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові до української спадщини, повертається до традицій свого народу.

13 грудня у тісному сімейному колі учні кожного класу Володарської спеціалізованої школи-інтернату святкували День святого Андрія Первозванного. Ці заходи мали на меті не лише розважити дітей, а й виховати справжніх патріотів, майбутніх українців.

Усі присутні ще з перших хвилин поринули у світ давніх традицій. Школярі дізналися, як раніше кусали калиту, ворожили на Андрія та яких пісень співали. У кожному класі був обраний свій пан Калитинський, який просив пана Коцюбинського кусати калиту – хліб, який випікають лише на це свято. Школа наповнилася дитячими голосами. Веселий сміх, жарти линули з усіх класних кімнат. Звісно, це дівчата та хлопці пробували вкусити обрядовий корж, а інші намагалися їх вимастити сажею.

На завершення учні посмакували запашною і м’якою калитою. Ось так у веселощах та забавах пройшло це колоритне дійство з жартами та пустощами, які дозволяються тільки на Андрія.

Тож зі святом всіх Андріїв! І нехай наша молодь вчить і добре знає українські традиції.

Поділитись:

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 4367020 bytes) in /home/volsi/volsi.kiev.ua/www/wp-includes/wp-db.php on line 1978