Меню

Вечорниці на Андрія

Розміщено: Грудень 12, 2019 в 7:14 am

NEWS

Ще із сивої давнини Україна славиться своїми традиційними святами й обрядами. Одними із таких свят, яке відзначали наші діди та прадіди, було велике свято – День Андрія. Тож, щоб не порушувати хорошу традицію, 12 грудня у Володарській спеціалізованій школі-інтернаті відбулися вечорниці.  Класні кімнати були оформлені як традиційні українські світлиці: рушники, столи, накриті скатертиною, на них – глиняний посуд та українські страви.  Дотримуючись старовинних обрядів, майже всі школярі були в національному одязі. Класні керівники розповіли дітям про традиції проведення вечорниць.

 Хлопці та дівчата, що виховуються в сучасному світі, із захопленням та гордістю демонстрували звичаї молодості своїх бабусь та дідусів. Веселі конкурси, ворожіння, запальні народні пісні – усе це подарувало хороший настрій школярам.

Головним атрибутом свята була калита – символ Сонця, достатку, добробуту та надії. Адже в народі говорили: «Хто калиту вкусить, тому всю зиму сонце гріти буде, а в хаті і в господі лиш добро прибуде». Охочих вкусити калиту, «коцюбинських», виявилося чимало, адже цьому ще й сприяла атмосфера дійства.

Учні мали змогу поринути у світ давніх традицій святкування Андріївських вечорниць.

Поділитись:

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 4367205 bytes) in /home/volsi/volsi.kiev.ua/www/wp-includes/wp-db.php on line 1978