Меню

Живи та міцній, Українська державо!

Розміщено: Січень 25, 2019 в 5:22 am

NEWS

 

Споконвічною мрією українців було створення єдиної, соборної держави. І такий день настав. 22 січня 1919 року був проголошений Акт про Злуку УНР і ЗУНР.

Цьогоріч ця знакова подія є для нас по-особливому бентежною. Адже увесь наш народ святкує сторіччя з дня Акту возз’єднання українських земель.

Не залишились осторонь цієї визначної події й учні Володарської спеціалізованої школи-інтернату. В усіх класах були проведені тематичні заходи. Зокрема, учні 6 класу під час години спілкування «Соборна моя Україна» провели екскурс у минуле та поглибили свої знання про соборність, її важливість для кожного з нас.

Про історичні події 1919 року розповіли дев’ятикласники своїм друзям-старшокласникам на відкритій виховній годині «Україна єдина». Також школярі продекламували вірші, створили патріотичний колаж та провели флешмоб «Любіть Україну».

Сторіччя об’єднання українських земель в 5 класі відзначили тематичною бесідою «І обнялися береги одного, вічного народу». Учні дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. Створили інформаційний стенд про історію та значення Акту Злуки. На завершення бесіди класним керівником була проведена вікторина-гра з коментарем «Відомі українці».

Під час літературного читання «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» семикласники пригадали історичне минуле нашої держави, події, що передували об’єднанню всіх українських земель у єдину державу.

Завжди пам’ятаймо викарбувані на скрижалях Акта Злуки слова: «Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної Української держави, на добро і щастя українського народу», –адже єдність має бути не лише на папері, а й у душі кожного з нас!

Поділитись: