Меню

ДСНС застерігає!

Розміщено: Січень 25, 2017 в 12:37 pm

Безпека понад усе!

З приходом холодної пори року актуальним стає питання дотримання правил поведінки на водних об’єктах в зимовий період серед населення. З метою недопущення трагічних, небезпечних для життя та здоров’я людей наслідків рятувальники Володарщини постійно проводять агітаційно-роз’яснювальну роботу серед населення району з метою недопущення нещасних випадків на водоймах. В ході патрулювання рятувальники проводять бесіди щодо небезпеки перебування на льоду, роздають листівки та пам’ятки застережливого характеру.

Шановні громадяни, якщо завзята звичка не дає спокою, обирайте місця для риболовлі, які знаходяться в полі зору рятувальників. Фахівці ДСНС нагадують, якщо ви провалилися під лід, негайно позбудьтеся від предметів, які тримали в руках. Розкиньте руки якомога ширше, щоб втриматися за кромку льоду і не пошкодити її. Перемістіться до того краю, де вас не забере підводною течією. Вилазьте на лід навповзки, при цьому не робіть різких рухів, притискайтеся грудьми до крижаної поверхні. Коли вибралися із води, відкотіться до того місця, звідки прийшли, і далі пересувайтеся навповзки. Якщо ви не в змозі пересуватися самостійно, розкиньте руки та ноги якомога ширше і кличте на допомогу. Якщо ви стали очевидцем того, як людина провалилася під лід, негайно дайте йому знати, що йдете на допомогу. Наближайтесь до потерпілого теж навповзки. До кромки льоду не наближайтеся ні в якому разі!

Простягніть людині будь-який предмет, з допомогою якого можна витягнути його з води — лижну палицю, мотузку, довгий шарф. Коли витягли потерпілого з води, не робіть різких рухів. Якщо ви йшли в складі групи, інші учасники повинні вам допомогти. Для цього той, хто знаходиться позаду вас, повинен лягти на лід і тримати вас за ноги.

Потрібно намагатися витягти людину з води як можна швидше, щоб вона не замерзла. Після того як потерпілий вибрався на поверхню у найкоротший час доправте його додому або в будь-яке інше тепле приміщення.

 

Сергій Жураківський

начальник Володарського РС

ГУ ДСНС України у Київській області

 

Поділитись:

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 4362809 bytes) in /home/volsi/volsi.kiev.ua/www/wp-includes/wp-db.php on line 1978