Меню

«В її скарбниці – доля України, глибинна таємниця правіків…»

Розміщено: Листопад 15, 2021 в 7:50 pm

NEWS

Ми живемо в історичні часи й маємо, як ніколи раніше, турбуватися про сьогодення, у тому числі, й про нашу мову. Тиждень української  писемності та мови, проведений із 08 по13 листопада у Володарській спеціалізованій школі-інтернаті, був насичений різноманітними заходами.

Здобувачі освіти 6 – 10 класів продемонстрували власні знання та вміння під час змагань у мовознавчих вікторинах та конкурсах, що пройшли у виховних групах.

На перервах учасники учнівського самоврядування організували веселу вікторину та прослуховування української поетичної класики в сучасній музичній адаптації по шкільному радіо. Це стало поштовхом дізнаватися більше, читати твори українських поетів і письменників та вчити граматику.

У медіацентрі відбулося засідання шкільного наукового товариства «Ерудит». Юні мовознавці перевірили свої знання у грі-конкурсі знавців української мови «Найрозумніший», де показали не тільки свою ерудицію, а й вміння працювати в команді.

Також школярі взяли участь у поетичному флешмобі «Поезія – це завжди неповторність…», декламуючи вірші найулюбленіших поетів. Учасники мали змогу поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис, усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві.

Для учнів школи були проведені філологічні квест та конкурси: «Знавці української мови», «Найкмітливіший», «Мова – серце нації». Боротьба між командами виявилася запальною. Запитання були різнопланові, розраховані на кмітливість, креативність, почуття гумору й, зрештою, на удачу команд.

Дев’ятий листопадовий ранок згуртував всіх поціновувачів рідного слова і запросив долучитися до написання Радіодиктанту національної єдності «Слідом за пам’яттю».

Завершився тиждень проведенням І (шкільного) етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Поділитись: