Меню

Мова – одне з багатьох див

Розміщено: Листопад 10, 2020 в 7:14 am

NEWS

Українська мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

На початку листопада у Володарській спеціалізованій школі-інтернаті розпочався тиждень, присвячений Дню української мови й писемності. Під час святкового тижня учні за підтримки учителів та вихователів провели в усіх класах години спілкування та вікторини, присвячені українській мові. Школярі охоче писали цікаві есе та казки, інсценізували улюблені українські народні пісні, читали улюблену поезію. Виявили свої таланти й ті діти, які мають схильність до образотворчого мистецтва, – вони створювали стіннівки.

Але найяскравішими заходами тижня були, звичайно, змагання, що традиційно проводилися для учнів, а саме: «Знай і вивчай українську мову», «У казковому світі мови», «Морський бій», «Відтінки нашої мови».

Серед мистецького багатства українського народу значне місце посідає усна народна творчість. Тому під час тижня діти поринули у дивовижний світ фольклору й пригадали народні прислів’я та приказки. Тематичний захід пройшов під гаслом «Народ скаже, як зав’яже».

Знати і пізнавати щодня рідну мову, застосовувати її дуже важливо, та ще важливіше – використовувати її правильно… Досягти цієї мети під час Тижня української писемності та мови сучасним учителям допомогла інноваційна форма роботи – QR-коди.

Феєричним завершенням Тижня стала участь здобувачів освіти та педагогів у ювілейному, ХХ Радіодиктанті національної єдності «Виклики книжкової ери», який був присвячений темі цінності книги, та у Всеукраїнській дистанційній олімпіаді «Всеосвіта Осінь – 2020».

Під час заходів діти вкотре відчули велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.

Поділитись: