Меню

Школа без булінгу. Сім’я без насильства

Розміщено: Грудень 10, 2020 в 7:43 am

NEWS

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня у рамках Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» у Володарській спеціалізованій школі-інтернаті проводяться різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей, жінок тощо.

Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, то вона має свої права, про які повинна бути обізнана із самого малечку. Дитина буде поважати права інших людей, якщо і її права будуть поважати. У цьому переконалися учні 5 класу на занятті «Великі права маленької людини».

Восьмикласники на годині спілкування «Немає права без обов’язку» підвищували рівень правової культури, закріплювали знання про права і свободи людини й громадянина.

Шкільна аудиторія досить серйозно відреагувала на тему «Я проти насильства», активно включившись в обговорення форм домашнього насильства та булінгу. Практичним психологом Глобець О. М. та соціальним педагогом Гордієнко О. Є. проводилися просвітницько-інформаційні заходи: тренінгові заняття «Ми проти насилля», «Насилля в сім’ї», виховні години «Любов – найкращий засіб спілкування», бесіди «Мій світ без насилля», години психолога з учнями.

Важливу роль у проведенні інформаційної роботи відіграли й учителі з вихователями. Зокрема, у 7 класі відбувся відеолекторій «Зрозуміти іншого», метою якого було привернути увагу учнів до проблем людей з обмеженими можливостями та подолати стереотипне ставлення до дітей з інвалідністю.

Які причини потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та що ж робити, щоб не стати здобиччю для шахраїв, з’ясовували учні 9 класу під час заняття «Торгівля людьми: міфи та реальність».

Під час дискусії, яка пройшла за круглим столом, старшокласники обговорили зв’язок між способом життя і ризиком для здоров’я та повторили правила безпеки і шляхи запобігання ВІЛ. Школярі активно висловлювали свої думки.

Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей, сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього та поваги до гідності іншої людини.

Поділитись: